קטגוריה
 
 
 
 
 
 

מחסום לכלב

 
 
במאמר זה נפרט אודות המצבים שבהם יש להרכיב מחסום על חוטמו ואפו של הכלב, נדגיש את חשיבות ההתאמה האישית ונחשוף טיפ שימושי בנוגע לדרך שבה ניתן להרגיל את הכלב שלכם לחבוש את הזמם.
 

המצבים שבהם יש להרכיב מחסום לכלב

 
 
  • יש להרכיב מחסום לכלב לכל כלב המוגדר לפי החוק כ"כלב מסוכן", בין היתר מדובר על אמסטף, פיטבול ורוטווילר.
  • בדרך כלל בעת הנסיעה בתחבורה הציבורית חובה להרכיב לכלב זמם לפי התקנות.
  • במקרים רבים המחסום נחוץ כדי למנוע פגיעה עצמית כמו, למשל, במקרה של החלמה מפצע.
  • לא אחת הווטרינר ירכיב לכלב זמם במהלך טיפול רפואי.
  • כלבים הרגישים לסוגי מזון מסוים ונמצאים בסביבה הקרובה לאותו מזון, או לאורך מסלול טיול צריכים להסתובב עם זמם כדי שלא ייחשפו למזון המסוכן אליו הם רגישים או אלרגיים.
  • במקרים רבים מומלץ להרכיב זמם כשהכלב נמצא במקומות הומי אדם כדי למנוע נשיכות על רקע בהלה או חרדה.
  • לא אחת מאמני כלבים עושים שימוש בזמם במהלך האימונים ותהליך האילוף תוך מטרה ברורה שבעתיד לא יהיה בו עוד צורך.
 
 

חשיבות התאמת המחסום לכלב באופן אישי

 
בדיוק כפי שלא תרכשו לעצמכם חולצה מבלי למדוד אותה ראשית על הגוף, כך גם לא מומלץ לרכוש מחסום לכלב מבלי לדאוג טרם מעמד הרכישה כי המחסום מתאים למבנה הפנים של הכלב בצורה הטובה ביותר. חשוב לוודא שהמחסום לא גדול או רחב מדי, כך שהכלב לא יוכל להסיר אותו בקלות, אך מצד שני לדאוג שהזמם לא יהיה קטן או צר מדי כדי שלא יכאיב חלילה או יגביל את תנועת הפה של הכלב.
 

כיצד מרגילים את הכלב למחסום פה?

 
כדי להרגיל את הכלב למחסום הפה מומלץ להכניס מעט אוכל שהכלב אוהב למחסום ולתת לו לאכול את המזון באופן חופשי. על התהליך יש לחזור מספר פעמים כדי להרגיל את הכלב לכך שמדובר על חפץ שאינו מאיים. תוך מספר פעמים תיווצר התניה חיובית כלפי הזמם. לאחר מכן יש לקשור את הזמם לפרקי זמן קצרים וככל שיחלוף הזמן, הכלב כבר לא יתנגד לזמם.
 
לקבלת פרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור קשר עם אנשי המקצוע של חברת פרקו פטס. פרקו פטס הינה חברה מקצועית שהוקמה בשנת 1964, המתמחה בייבוא ושיווק של ציוד מקצועי לרבות מוצרי חשמל ביתיים לבעלי חיים.